color.jpg
Picture5.png

Club Cabinet Members

Mallory.jpg

D.W. Mallory

CSA Chief of Armies

Elected January 10, 2021

Term Ends January 9, 2023

1st Term

ACWGC Pic.jpg

Walt Dortch

President

Elected December 28, 2020

Term Ends December 27, 2022

1st Term

Grant%2520Pic_edited_edited.jpg

Jim Boling

USA Chief of Armies

Elected April 26, 2023

Term Ends April 25, 2023

1st Term

CSA Secretary

Benjamin_edited.jpg

Cameron McOmish

CSA Secretary

Elected October 13, 2020

Term Ends October 12, 2022

2nd Term

Seddon_edited.jpg

Josef Seidl

CSA Secretary

Elected January 28, 2021

Term Ends January 27, 2023

1st Term

Stanton_edited.jpg

Scott Eichelberger

USA Secretary

Elected June 9, 2020

Term Ends June 8, 2022

1st Term

Seward_edited.jpg

Steve Sober

USA Secretary

Elected May 7, 2021

Term Ends May 6, 2023

1st Term

color.jpg

Recruitment Officer

Blake Strickler

March 2, 2021

Term Ends March 3, 2023

Picture4.png
Picture4.png

Former Club Presidents

Ernie Sands, 2015 - 2020

Bob Weir, 2013 - 2015

Pierre Desruisseaux, 2012 - 2013

Blake Strickler, 2010 - 2012

D. W. 'Dee Dubya' Mallory, 2006 - 2010

Pierre Desruisseaux, 1997 - 2006

Former Confederate Leaders

Chief of the Armies

 

Scott Ludwig 2014 - 2021 

Cameron McOmish 2014

Neal Hebert 2014

Roger Hulinsky 2013 - 2014

Cameron McOmish 2011 - 2013

Willie Tisdale 2008 - 2011

Dave Bowman 2007

Nick Kunz 2007

Jon Cuneo 2007

Chris Cross 2006 - 2007

D.W. Mallory 2005 - 2006

Den McBride 2005

Jim Thomas 2001 - 2005

David Frey 2000 - 2001

Jim Thomas 1998 - 2000

Maxcy Gregg 1998

Rick Ledford 1997 - 1998

Pierre Desruisseaux 1997

 

Cabinet Secretaries

 

John Dragan 2015 - 2020

Neal Hebert 2016

Tim Miller 2015

Scott Ludwig 2014

John Newton 2012 - 2016

John Dragan 2009 - 2011

Robert Weir 2007 - 2011

Former Union Leaders

Chief of the Armies

 

Michael Dowling 2019 - 2021

Derald Riggs 2015 - 2019

Joe Meyer 2010 - 2015

Dierk Walter 2010

Jeff Laub 2006 - 2010

 

Cabinet Secretaries

 

Jim Boling 2019 - 2020

Christian Hecht 2018 - 2020

David Danner 2015 - 2020

Mark Nelms 2014 - 2018

Derald Riggs 2012 - 2015

Mark van der Hagen 2012 - 2014

Jeffrey Laub 2011

Ernie Sands 2004 - 2010

Mark Nelms 2007 - 2011

Member Survey 2021